+90 (288) 263 4 444
info@tatsanhelva.com
SINCE 1932
Nesilden Nesile Mükemmel Lezzetler

Hakkımızda

TATSAN HELVA'nın hikayesi Salih Usta'nın Makedonya'dan Türkiye'ye göç etmesiyle başlamıştır.

Üsküp civarında meşhur bir tatlı ve helva ustası olan Salih Usta Kırklareli'ne yerleşip çok sevdiği mesleği yüzünden Kadaifçi soyadını almıştır.

Yıllar boyunca Salih Usta, Kırklareli ve Trakya'nın en lezzetli helva, pasta ve tatlılarını üretmiş ve dolayısıyla haklı bir üne sahip olmuştur.

1974 yılında TATSAN ismiyle Helva ve şekerleme üretimine başlanmıştır. Salih Kadaifçi'nin vefatından sonra İsmet, Rasim ve Tahsin kardeşler aynı heyecanla üretime devam etmişlerdir.

Geçen yıllar içinde TATSAN ismi Türk gıda sektöründe hep yenilik ve kalite ile anılmıştır.

Cevizli Yaz helvası, Cevizli Nuga Helva, Hazır İrmik Helvası, Kavala Kurabiyesi gibi yenilikçi ürünler Türkiye'ye Tatsan tarafından tanıtılmış ve sevdirilmiştir.

tatsan fabrika

TATSAN üretimini halen Kırklareli Organize Sanayi bölgesindeki 5.000 m2 kapalı alana sahip, uluslararası standartlara göre inşa edilmiş tesislerinde gerçekleştirmektedir. TATSAN dış pazarlarda en çok kabul gören Kalite Kontrol Belgesi olan BRC sertifikasına sahiptir.

TATSAN ürünleri Türkiye'nin en seçkin zincir market ve şarküterilerinde, Duty Free Mağazalarında satılmaktadır. Aynı zamanda ABD, Almanya, Fransa, Avustralya, Hollanda ve İngiltere başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesine, her yıl artan bir şekilde ihracat yapılmaktadır.

Tatsan Helva’nın hedefi kaliteden asla ödün vermeden dünyanın en kaliteli ve yenilikçi helva ve tatlı üreticisi olmaya devam etmektir...

1932’den
beri
mükemmel
lezzetler

chevron-up