TATSAN HELVA 'nın hikayesi Salih Usta'nın Makedonya'dan Türkiye'ye göç etmesiyle başlamıştır.

Üsküp civarında şöhretli bir tatlı ve helva ustası olan Salih Usta Kırklareli'ne yerleşip çok sevdigi mesleği yüzünden Kadaifçi soyadını almıştır.

Yıllar boyunca Salih Usta, Kırklareli ve Trakya'nın en lezzetli helva, pasta ve tatlılarını üretmiş ve dolayısıyla haklı bir üne sahip olmuştur.

1974 yılında TATSAN ismiyle Helva ve şekerleme üretimine başlanmıştır Salih Kadaifçi'nin vefatından sonra İsmet, Rasim ve Tahsin kardeşler aynı heyecanla üretime devam etmişlerdir.

Geçen yıllar içinde TATSAN ismi Türk gıda sektöründe hep yenilik ve kalite ile anılmıştır.

Cevizli Yaz helvası, Cevizli Nuga Helva, Hazır İrmik Helvası gibi yenilikçi ürünler Türkiye'ye Tatsan tarafından tanıtılmış ve sevdirilmiştir.

TATSAN 2003 yılında inşaatı yeni tamamlanan Kırklareli Organize Sanayi bölgesi'ndeki 3000 metre kapalı alana sahip, ISO 9001 ve HACCP standartlarına göre inşa edilmiş yeni üretim tesisine taşınmıştır. Yine 2003 yılı içinde Susamlı Krokan, Antep Fıstıklı Krokan, Yerfıstıklı Krokan, Tahin, Pekmez, Lokum gibi yeni çeşitler ürün gamına dahil olmuştur.

Halen TATSAN ürünleri Türkiye'nin en seçkin zincir market ve şarküterilerinde satılmaktadır. Aynı zamanda ABD, Almanya, Fransa, Avustralya, Hollanda ve İngiltere başta olmak üzere dünyanın bir çok değişik ülkesine, her yıl artan bir şekilde ihracat yapılmaktadır.

2005 yılı içerisinde, perakende sektörüne yönelmeye başlayan Tatsan, halen 5 fabrika satış mağazası ile kendi ürünlerini halkımızın beğenisine sunmaktadır.

2007 yılı içinde, geleneksel bir Osmanlı lezzeti olan Kavala Kurabiyesi üretimine de başlayan Tatsan, yatırımlarına tüm hızıyla devam etmektedir.

Tatsan Helva’nın hedefi kaliteden asla ödün vermeden dünyanın en kaliteli ve yenilikçi helva ve tatlı üreticisi olmaya devam etmektir...